okey plus oyna

Okey Nasıl Oynanır?

Grup olarak oynan oyunların başında gelen oyunlardan birisi olan okey oldukça eğlenceli bir oyundur. Kahvelerde eve gelen misafirler ile severek oynan okey artık telefonlara tabletlere indirerek çok sık oynanan bir oyun olmuştur. İnternet üzerinden okey oynamak için bir çek site bulunmaktadır. Ancak en sık kullanılan okey sitesi okeyplusoyna.com olmaktadır. Bu site ücretsiz olup telefonlara ve tabletlere indirilebilir. Sitede okey oynamayı bilmeyenler için okey nasıl oynanır? Merak edenler için açıklamalar bulunmaktadır.

Okey Oyna

Herkesin severek oynadığı okey okey nasıl oynanır? Sorusuna cevabı okeyplusoyna.com sitesinin blog yazılarında izah edilmektedir. Okey dört kişilik bir oyundur. Okeyde dört renkten oluşan taşlar ile oynanır. Sarı kırmızı, siyah ve mavi renklerden oluşan taşlar 1 ila 13 arası rakamlardan oluşur. Her rakamdan 8 adet olup 2 adette joker taşı bulunur. Dört oyuncunun da birer tane taşlarını dizmek için ıstakası vardır. Oyuncular oyuna başladıkları zaman bütün taşları harmanlayıp ters çevirerek 5 er 5 er üst üste dizip beşerli taşları yan yana dizerler. Her bir oyuncu sarasıyla taş dağıtımı yapar. Her bir oyuncu 14 taş alır. Okey de amaç ıstakada bulunan taşları ya aynı renkten oluşan aynı taşları dört taş yapar ya da tek renkten oluşan taşları seri rakam olarak sıralar. En son kalan ıskarta taşı ortaya atarak oyunu bitirir ve kazanır. Oyuncunun taşları arasında joker taş var ise jokerini eksik olan taşın yerine kullanabilir. Ya da ıskarta taş olarak okeyi ortay atarsa oyunu kazanır. Okeyi kazanmak için puanlama sistemi yapılır oyuncuların belirlediği sayıdan kazanan oyuncuya göre 2 sayı düşerek sıfırlanır. Okey atandan 4 sayı birden düşülür. Çift acılan elden oyuncu için 8 puan düşülür. Oyun tekli ve ya çiftli olarak oynanırsa daha eğlenceli hale gelmiş olur.

Canlı Okey

İnternet üzerinden telefon ve ya tabletlere indirilen okeyplusoyna.com sitesinin okey oyununu canlı olarak her istenildiği anda oynanılır. Son derece eğlenceli olan okey bilmeyenler için site içinde okey nasıl oynanır? Butonuna basarak hemen öğrenilebilinir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Okey Plus Sitesi