okey plus oyna

Okey Oynama Kuralları

Oyunlar birçoğumuzun sıklıkla tercih ettiği bir eğlence alanıdır. Büyük küçük demeden herkesin oynadığı bu oyunlar farklı zaman dilimlerinde de farklı oynanmıştır. Ya farklı oyunlar türetilmiş ya da aynı oyun farklı kurallar eklenerek veya çıkarılarak değiştirilmiştir. İşte geçmişte de birçok benzerleri ve farklı versiyonları oynanan okey ve okey oynama kuralları ile ilgili bilgiler veriyoruz.

Okey Nedir?

Uzun zamanlardan beri belli bir yaşın üzerindeki çocuk ve yetişkinlerin çokça oynandığı bir oyundur. Oyunun oynanması için her oyunda olduğu gibi farklı malzemeler ve kurallar vardır. Bu malzemeler 4 adet taşları üzerine dizebileceğiniz, oyunun oynanma tarzına uygun olarak yapılan tahta, bir adet altılı zar, 105 adet de taştan oluşur. Pek tabi oynanması için de en az 2 en çok da 4 kişi gerekir. Bu malzemelerden 105 adet taşlar 5’erli guruplar halinde dizilir. Bu noktadan sonra da devreye okey oynama kuralları girer. Çünkü bu oyunda da tüm oyunlarda olduğu gibi farklı ve özgün kurallar vardır. Bu kurallara uyarak bu oyunu oynayabilirsiniz.

Nasıl Oynanır?

Size sunduğumuz bu fırsatları değerlendirerek uzak olan arkadaşlarınızı ve oyun arkadaşlarınızı çok kısa sürede yakın hale getirebilirsiniz. Firmamızın sunduğu hizmetle bu oyunu oynayabilir ve eğlenceli zamanlar geçirebilirsiniz. Peki bu okey oynama kuralları nelerdir ve bu oyun nasıl oynanır? Taşlar oynayan kişilere 15’li olacak şekilde dağıtılır. Bir kişide ise fazladan bir taş bulunur ve o kişi ilk oyunu oynar ve taşını atar. Böylelikle taş sayısında bir değişiklik olmaz. Kişi isterse atılan taşı alıp elindeki taşları üçerli veya daha fazla sayılı perler yapabilir. Bu perlerde ise aynı renk olmak koşulu ile sıralı sayılar, farklı renk olmak koşulu ile aynı rakamlar kullanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin En Kaliteli Okey Plus Sitesi